Måndag, liiiite sovmorgon. Klockan ringde 06:00 istället för 05:00 (Skönt!) mycket träningsvärk sen gårdagens ”mördar cykling”! Satan i gatan rent ut sagt!! Der där med cykling kommer nog aldrig riktigt att bli min grej 😉
MEN… Ny vecka, nya möjligheter <3 Nu mot stan för möten och jobb… Jobb möten på förmiddagen, psykologen efter lunch. En snabb dejt med Jill, innan nästa möte. Sen åker jag ut till Bromma flygplats för att plugga några timmar (hoppas jag ) och för att invänta Lilleman <3 UNDERBAR känsla!
Efter dagens möten så har jag ett mycket spännande projekt och samarbete som jag snart kan berätta om 🙂 som jag längtat!
Hemma jag Kan inte minnas när jag inte hade träningskläder sist ?!? Idag ska jag INTE träna. Idag tar jag vilodag och passade på att klä mig därefter 🙂
Todays me, Plainvanilla från från topp till tå✨ha en skön dag fina du…. Och du. Tack för att du finns!
Stor kram /My Martens
Fin och duktig du är mamma My. Härligt att din lilla prins kommer hem idag ❤
Tack omtänksamma du <3 det är underbart! Kraaam
Härligt foto, snygg outfit!
Ha en bra dag!
Tack snälla du ?
Fin och duktig du är mamma My. Härligt att din lilla prins kommer hem idag ❤
Tack omtänksamma du <3 det är underbart! Kraaam
Varför alla dessa cliffhangers…..ingår det i bloggandet?
Ja och nej… ? det ingår i media branschen innan kontrakt, lansering och liknande är signat och kan offentliggöras ?
Snart får jag berätta, snart får jag berätta…
Långt eller kort hår, långt eller kort hår..
Bara för att hålla kvar läsare…trist
Bitter? Magknip? Ledsen? Trött? Oavsett vad så upplever jag att du behöver en kram! Kraaaaaaam
Det är lite lustigt att ditt vanligaste svar så fort någon kritiserar eller ifrågasätter är att de behöver en kram, är bittra, har en dålig dag osv. Ibland kan det vara sunt att lyssna på kritiken också..
Bättre att sprida kärlek omtanke och pepp än illaluktande magsyra… Min filosofi ? behöver inte vara densamma som din… Hur skulle du tackla det?
Har du inget bättre svar ?
Det skulle ju vara en ärlig blogg ?
Vad syftar du på sivan??
???
Hej då Siv!!
”Tvingas” ni att ha cliffhangers? Jag tycker att dom är rätt så fåniga, då de egentligen inte handlar om några större saker. Möjligt att det är stora saker för dig, men för mig som läsare så är det inget som är ”världsomvändade”. Om du inte måste ha cliffhangers så tycker jag att du ska sluta med det. Det känns mer seriöst att hålla tyst och sedan komma med det som är viktigt för dig. Som sagt, för mig som läsare så är det bara fånigt ?
Nu! Beh, jag pratar bara för mig själv ?
Nej, jag ”tvingas” till någonting. Jag skriver om min vardag, och då är det många saker som är i rullning… Innan jag kan berätta om dom så kan jag skriva så, som jag gör. Ingen tvingar, mitt val, mina ord ?
Kram till dig fina driftiga My! Härligt att Lilleman kommer hem idag
Tråkigt med alla dessa avundsjuka kommentarer. Fattar inte varför dessa läser din härliga och ärliga blogg om de inte gillar den. Fortsätt som du gör och bry dig inte om dem. Du gör ett grymt bra jobb . Ha nu en toppendag.Kram
Helt rätt! ? detsamma till dig… Kram
Härligt foto, snygg outfit!
Ha en bra dag!
Tack snälla du 🙂
Varför alla dessa cliffhangers…..ingår det i bloggandet?
Ja och nej… 🙂 det ingår i media branschen innan kontrakt, lansering och liknande är signat och kan offentliggöras 🙂
Snart får jag berätta, snart får jag berätta…
Långt eller kort hår, långt eller kort hår..
Bara för att hålla kvar läsare…trist
Bitter? Magknip? Ledsen? Trött? Oavsett vad så upplever jag att du behöver en kram! Kraaaaaaam
Det är lite lustigt att ditt vanligaste svar så fort någon kritiserar eller ifrågasätter är att de behöver en kram, är bittra, har en dålig dag osv. Ibland kan det vara sunt att lyssna på kritiken också..
Bättre att sprida kärlek omtanke och pepp än illaluktande magsyra… Min filosofi 😉 behöver inte vara densamma som din… Hur skulle du tackla det?
Har du inget bättre svar ?
Det skulle ju vara en ärlig blogg ?
Vad syftar du på sivan??
👍🏻😂
Hej då Siv!!
”Tvingas” ni att ha cliffhangers? Jag tycker att dom är rätt så fåniga, då de egentligen inte handlar om några större saker. Möjligt att det är stora saker för dig, men för mig som läsare så är det inget som är ”världsomvändade”. Om du inte måste ha cliffhangers så tycker jag att du ska sluta med det. Det känns mer seriöst att hålla tyst och sedan komma med det som är viktigt för dig. Som sagt, för mig som läsare så är det bara fånigt 🙂
Nu! Beh, jag pratar bara för mig själv 🙂
Nej, jag ”tvingas” till någonting. Jag skriver om min vardag, och då är det många saker som är i rullning… Innan jag kan berätta om dom så kan jag skriva så, som jag gör. Ingen tvingar, mitt val, mina ord 🙂
Nu kanske jag kliver över gränsen när jag svarar på en kommentar som inte var riktad emot mig,ber om ursäkt isf…
Jag förstår att det är irriterande/energikrävande med kommentarer som kanske inte är så trevliga,det är säkert också så att du inte publicerar de allra värsta…
Men jag tycker du är lite väl ”vass i tonen” emellanåt när det inte riktigt är befogat.
Du förespråkar själv kärlek och pepp men blandar en kram med en rätt stor skopa sarkasm, jag förstår som sagt att det kan vara tröttsamt emellanåt men tror du tjänar på att köra lite mer kindness kills, varför elda på något som inte leder till något konkret.
Om man ignorerar någon som vill ”bråka” så kan det aldrig bli något bråk…..du kan iaf välja att köra den linjen här på din blogg
Det finns ca 52 sidor med spekulationer /sanningar/osanningar om dig på FB,rätt fascinerande med tanke på att inget direkt konkret kommer fram, dock verkar det vara någon/några som känner dig som harvar runt där eller så utger dom sig för att göra det och har en extremt livlig fantasi!
Sk haters kommer tyvärr alltid att finnas och det kanske man får ta i beaktande när man väljer att äntra sociala medier,dock absolut INTE ok!
Kram
Hej! Du behöver inte be om ursäkt…. ? din poäng och din åsikt är bra.
Jag håller mig ungefär till en liknande filosofi i ca 90% av tillfällena.
Saken är den att om man kommenterar här inne så syns ett IP nr, oavsett om det är en VPN på eller inte (om man är anonym eller inte) när vi som har tillgång till admin (tekniker och säkerhets personal) klickar på ett sådant nr så kommer ALLA tidigare kommenter upp från just det IP numret. Så när SU som idag och igårkväll ser mina svar som har en rejäl dos sarkasm så kan jag lova dig att det finns ordentligt med anledning til just det. Sen kunde jag valt att ignorera det för 7-elfte gången (igen) men just nu kände jag att det får vara nog…
Jag har några troll/stalkers som inte lämnar mig ifred. Trots att jag med rådgivare testat ALLT och lite till för att få ett stopp. Tex tystnad, ignorerat, svarat artigt, svarat medgörligt, inte svarat als osv… Men utan resultat.
Trådar på Fb känner jag inte till. Jag håller mig till det jag själv kan påverka. Jag vet vad jag säger och gör, vilket jag också stör för. Att några bloggerskor och troll envisas med att vuxenmobba, förtala och trakassera mig…. Är långt utanför min kontroll. Jag kan bara ta ansvar för mina egna beslut och mitt beteende.
Jag är givetvis ledsen, sårad och kränkt då det är väldigt uppenbart även om jag inte sett just fb-trådarna. Jag tar hjälp av min portal, och min coach för att hantera det…
Spekulationer likt dessa är något jag vant mig vid och jag ser de snarare som ett bevis på att jag gör något rätt när människor inte hittar annat att skriva om än just påhitt. ? kram
Vad menar du med vuxenmobbning? Jag läser några bloggar där personerna har skrivit att en vän har svikit genom att berätta saker som de har sagt i förtroende. Det är väl den röda tråden överlag i deras bloggar..en person / vän som har svikit. är det vuxenmobbning? Eller har jag missat något?
Ha en mysig kväll!
Du har inte missat någonting av värde, men jag syftar på gällande ”vuxenmobbningen” Handlar bla om en sex-lista som sprids med jämna mellanrum, där det påstås att jag legat med mina väninnors nuvarande än och x-män, bla. Ett gäng falska påståenden och en hel drös med lögner om saker som helt saknar substans. Hur kvinnor, vuxna mammor gaddar ihop sig, utesluter och försöker att bryta ner mig på olika plan både privat och jobb relaterat. Det var lite kortfattat… en vän som svikit? Det känner jag inte till. Men vet du, vi släpper det där nu. Folk får skriva, påstå bäst dom vill. sanningen kommer ALLTID fram. Kram & gonat
En del av oss minns tråden (som finns kvar) på fb om några systrar som var väldigt tighta men där systerskapet plötsligt tog slut.
En av systrarna vägrade tala med den andra som var förtvivlad och gjorde allt för att det skulle bli bra igen. Detta höll på i flera år innan de började umgås igen. Uppenbarligen kan den labila och arga systern hålla sin ilska vid liv för att straffa någon helt sjukligt länge.
Vad det ger henne kan man ju fråga sig.
Hon kanske saknat det när hon nu ger sig på dig av någon anledning som hon tycker berättigar denna helt oproportionerliga överjävlighet.
Och den rädda svansen hänger på.
Jag har gillat henne innan men nu skrämmer hon livet ur mig.
Tror många vet detta och ser det sjukliga i beteendet.
Jag tror att fler och fler kommer att ta avstånd för nu har hon helt enkelt gått för långt.
Sanningen kommer segra , My.
Håll ut.
Tragiskt med ”den rädda svansen”. Undrar hur dom uppfostrar sina barn ?Barnen tar väldigt lätt efter föräldrarnas beteende.?.
Känner du systrarna personligen? ?
Håller med, det du kör med My är ironi, inte alls pepp…Den dagen kan komma, då du inte kan leva på din blogg? Vänlighet kostar så lite och som ovanstående skriver, är det många som du tolkar som påhopp, som inte menar något illa. Här får du en kram med vänlighet
Hej Christina (undviker efternamn idag) =) Rätta mig om jag har fel, om läsaren påstår att jag tex, missköter min katt, inte tar hand om mitt barn, att jag ljuger, sviker, och ligger med mina väninnors män och x-män, att jag är tjock, ful, falsk och värdelös. (Detta är taget ur både icke publicerade och publicerade)
Tycker du jag ska bemöta det med vänlighet? Ska jag låta mig verbalt våldtas, förgripas och förtalas och sedan tacka och ta emot? Nej, du Christina, det kommer jag inte att göra. Nu sårade du mig faktiskt på riktgt….
Alltså du är otrolig!!! I all vänlighet skrev jag den kommentaren. Du får gärna skriva ut efternamn, dock står det att mailadresser inte visas. Du mår nog jävligt dåligt, eftersom du tror att alla är emot dig. Krya på dig!
Jag tror att Christina menar att du kanske inte ska svara med ironi när du svarar på en kommentar. Som jag ser det så har hon inte skrivit något om ”om läsaren påstår att jag tex, missköter min katt, inte tar hand om mitt barn, att jag ljuger, sviker, och ligger med mina väninnors män och x-män, att jag är tjock, ful, falsk och värdelös”
Jag tror nog att hon i all vänlighet ville ge dig ett ”tips”. Jag håller med, hugg inte på alla som skriver något konstruktivt. Hela världen är inte mot dig. Lycka till.
Kram till dig fina driftiga My! Härligt att Lilleman kommer hem idag
Tråkigt med alla dessa avundsjuka kommentarer. Fattar inte varför dessa läser din härliga och ärliga blogg om de inte gillar den. Fortsätt som du gör och bry dig inte om dem. Du gör ett grymt bra jobb . Ha nu en toppendag.Kram
Helt rätt! 🙂 detsamma till dig… Kram
Om man inte gillar en blogg så varför ens gå in och läsa då? Vore väl ändå vettigare att söka upp någon som passar en bättre i så fall. I stället för att kläcka ur sig kommentarer som varken är sjyssta, snälla eller trevliga så kan man faktiskt surfa vidare.
Självklart är man en bitter, missunnsam, avundsjuk typ när man slänger ur sig taskigheter till en bloggare man inte känner. Tror knappast att man gör samma sak med obekanta/bekanta ute i verkligheten. Hoppas verkligen inte det i alla fall. ?
Nu kanske jag kliver över gränsen när jag svarar på en kommentar som inte var riktad emot mig,ber om ursäkt isf…
Jag förstår att det är irriterande/energikrävande med kommentarer som kanske inte är så trevliga,det är säkert också så att du inte publicerar de allra värsta…
Men jag tycker du är lite väl ”vass i tonen” emellanåt när det inte riktigt är befogat.
Du förespråkar själv kärlek och pepp men blandar en kram med en rätt stor skopa sarkasm, jag förstår som sagt att det kan vara tröttsamt emellanåt men tror du tjänar på att köra lite mer kindness kills, varför elda på något som inte leder till något konkret.
Om man ignorerar någon som vill ”bråka” så kan det aldrig bli något bråk…..du kan iaf välja att köra den linjen här på din blogg
Det finns ca 52 sidor med spekulationer /sanningar/osanningar om dig på FB,rätt fascinerande med tanke på att inget direkt konkret kommer fram, dock verkar det vara någon/några som känner dig som harvar runt där eller så utger dom sig för att göra det och har en extremt livlig fantasi!
Sk haters kommer tyvärr alltid att finnas och det kanske man får ta i beaktande när man väljer att äntra sociala medier,dock absolut INTE ok!
Kram
Hej! Du behöver inte be om ursäkt…. 🙂 din poäng och din åsikt är bra.
Jag håller mig ungefär till en liknande filosofi i ca 90% av tillfällena.
Saken är den att om man kommenterar här inne så syns ett IP nr, oavsett om det är en VPN på eller inte (om man är anonym eller inte) när vi som har tillgång till admin (tekniker och säkerhets personal) klickar på ett sådant nr så kommer ALLA tidigare kommenter upp från just det IP numret. Så när SU som idag och igårkväll ser mina svar som har en rejäl dos sarkasm så kan jag lova dig att det finns ordentligt med anledning til just det. Sen kunde jag valt att ignorera det för 7-elfte gången (igen) men just nu kände jag att det får vara nog…
Jag har några troll/stalkers som inte lämnar mig ifred. Trots att jag med rådgivare testat ALLT och lite till för att få ett stopp. Tex tystnad, ignorerat, svarat artigt, svarat medgörligt, inte svarat als osv… Men utan resultat.
Trådar på Fb känner jag inte till. Jag håller mig till det jag själv kan påverka. Jag vet vad jag säger och gör, vilket jag också stör för. Att några bloggerskor och troll envisas med att vuxenmobba, förtala och trakassera mig…. Är långt utanför min kontroll. Jag kan bara ta ansvar för mina egna beslut och mitt beteende.
Jag är givetvis ledsen, sårad och kränkt då det är väldigt uppenbart även om jag inte sett just fb-trådarna. Jag tar hjälp av min portal, och min coach för att hantera det…
Spekulationer likt dessa är något jag vant mig vid och jag ser de snarare som ett bevis på att jag gör något rätt när människor inte hittar annat att skriva om än just påhitt. 🙂 kram
Vad menar du med vuxenmobbning? Jag läser några bloggar där personerna har skrivit att en vän har svikit genom att berätta saker som de har sagt i förtroende. Det är väl den röda tråden överlag i deras bloggar..en person / vän som har svikit. är det vuxenmobbning? Eller har jag missat något?
Ha en mysig kväll!
Du har inte missat någonting av värde, men jag syftar på gällande ”vuxenmobbningen” Handlar bla om en sex-lista som sprids med jämna mellanrum, där det påstås att jag legat med mina väninnors nuvarande än och x-män, bla. Ett gäng falska påståenden och en hel drös med lögner om saker som helt saknar substans. Hur kvinnor, vuxna mammor gaddar ihop sig, utesluter och försöker att bryta ner mig på olika plan både privat och jobb relaterat. Det var lite kortfattat… en vän som svikit? Det känner jag inte till. Men vet du, vi släpper det där nu. Folk får skriva, påstå bäst dom vill. sanningen kommer ALLTID fram. Kram & gonat
En del av oss minns tråden (som finns kvar) på fb om några systrar som var väldigt tighta men där systerskapet plötsligt tog slut.
En av systrarna vägrade tala med den andra som var förtvivlad och gjorde allt för att det skulle bli bra igen. Detta höll på i flera år innan de började umgås igen. Uppenbarligen kan den labila och arga systern hålla sin ilska vid liv för att straffa någon helt sjukligt länge.
Vad det ger henne kan man ju fråga sig.
Hon kanske saknat det när hon nu ger sig på dig av någon anledning som hon tycker berättigar denna helt oproportionerliga överjävlighet.
Och den rädda svansen hänger på.
Jag har gillat henne innan men nu skrämmer hon livet ur mig.
Tror många vet detta och ser det sjukliga i beteendet.
Jag tror att fler och fler kommer att ta avstånd för nu har hon helt enkelt gått för långt.
Sanningen kommer segra , My.
Håll ut.
Tragiskt med ”den rädda svansen”. Undrar hur dom uppfostrar sina barn ?Barnen tar väldigt lätt efter föräldrarnas beteende.😢.
Känner du systrarna personligen? 😉
Håller med, det du kör med My är ironi, inte alls pepp…Den dagen kan komma, då du inte kan leva på din blogg? Vänlighet kostar så lite och som ovanstående skriver, är det många som du tolkar som påhopp, som inte menar något illa. Här får du en kram med vänlighet
Hej Christina (undviker efternamn idag) =) Rätta mig om jag har fel, om läsaren påstår att jag tex, missköter min katt, inte tar hand om mitt barn, att jag ljuger, sviker, och ligger med mina väninnors män och x-män, att jag är tjock, ful, falsk och värdelös. (Detta är taget ur både icke publicerade och publicerade)
Tycker du jag ska bemöta det med vänlighet? Ska jag låta mig verbalt våldtas, förgripas och förtalas och sedan tacka och ta emot? Nej, du Christina, det kommer jag inte att göra. Nu sårade du mig faktiskt på riktgt….
Alltså du är otrolig!!! I all vänlighet skrev jag den kommentaren. Du får gärna skriva ut efternamn, dock står det att mailadresser inte visas. Du mår nog jävligt dåligt, eftersom du tror att alla är emot dig. Krya på dig!
Jag tror att Christina menar att du kanske inte ska svara med ironi när du svarar på en kommentar. Som jag ser det så har hon inte skrivit något om ”om läsaren påstår att jag tex, missköter min katt, inte tar hand om mitt barn, att jag ljuger, sviker, och ligger med mina väninnors män och x-män, att jag är tjock, ful, falsk och värdelös”
Jag tror nog att hon i all vänlighet ville ge dig ett ”tips”. Jag håller med, hugg inte på alla som skriver något konstruktivt. Hela världen är inte mot dig. Lycka till.
Om man inte gillar en blogg så varför ens gå in och läsa då? Vore väl ändå vettigare att söka upp någon som passar en bättre i så fall. I stället för att kläcka ur sig kommentarer som varken är sjyssta, snälla eller trevliga så kan man faktiskt surfa vidare.
Självklart är man en bitter, missunnsam, avundsjuk typ när man slänger ur sig taskigheter till en bloggare man inte känner. Tror knappast att man gör samma sak med obekanta/bekanta ute i verkligheten. Hoppas verkligen inte det i alla fall. 🙂
Vill bara skriva att jag önskar dig all lycka till med dit eventuellt nya jobb✊?✊?Det är stark resa du har gjort inte minst med tanke på att du och utsätts för diverse förtal o lögner, det måste vara tufft och svårt att hantera så inte det ” äter upp en”.. Som sagt starkt gjort My, det är du som kan gå rakryggad o vara stolt för hur du är och allt du klara av! Kram
Tack snälla Bea! ja, det är inte alltid lätt…. men jag har bra människor omkring mig som stöttar, coachar och lyfter fram mig när det behövs… tack <3 Kram
Jag tycker att du alltid brukar svara trevligt o korrekt till dina läsare, mer än vad många andra bloggare gör. Men det måste ju finnas en gräns oxå på vad du ska få ta emot . Fattar inte att man gå igång på cliffhangers o tycka att det är jobbigt. Finns ju bara ett bra sätt att undgå det o det är att sluta läsa bloggen ?
Mycket bra poäng Lena, bra poäng =) Det som är mest ironiskt är att det är samma 7 läsare som om, och om och om igen skriver… ”dolda” profiler bakom skyddade ip nr, mycket intressant… ? Jag får låta dom hållas… Ingen ide att lägga så mycket som en sekund till på dom. Jag kommer fortsättningsvis ignorera helt. Vänta ska du se, inom en vecka så är det också helt fel ? Hur jag än gör så är dart fel… kram och gonatt.
Hej. Vill bara säga att jag sällan kommenterar din blogg, så min IP-adress förekommer inte ofta alls. Jag är inte en av de 7 läsare som skiver om och om igen. Vill bara att allt ska vara korrekt. Har dock kommenterat detta inlägg vid några tillfällen.
Helt otroligt ? Jag väljer att skratta åt det, dom kan liksom inte må så bra. Förstår att du som får den ena knäppa grejen efter den andra har svårare. Kram
Vill bara skriva att jag önskar dig all lycka till med dit eventuellt nya jobb✊🏻✊🏻Det är stark resa du har gjort inte minst med tanke på att du och utsätts för diverse förtal o lögner, det måste vara tufft och svårt att hantera så inte det ” äter upp en”.. Som sagt starkt gjort My, det är du som kan gå rakryggad o vara stolt för hur du är och allt du klara av! Kram
Tack snälla Bea! ja, det är inte alltid lätt…. men jag har bra människor omkring mig som stöttar, coachar och lyfter fram mig när det behövs… tack <3 Kram
Lägg ingen energi på att svara på deras elaka kommentarer och påhopp!
Du är grym!?
Tack fina <3
Jag tycker att du alltid brukar svara trevligt o korrekt till dina läsare, mer än vad många andra bloggare gör. Men det måste ju finnas en gräns oxå på vad du ska få ta emot . Fattar inte att man gå igång på cliffhangers o tycka att det är jobbigt. Finns ju bara ett bra sätt att undgå det o det är att sluta läsa bloggen 🙂
Mycket bra poäng Lena, bra poäng =) Det som är mest ironiskt är att det är samma 7 läsare som om, och om och om igen skriver… ”dolda” profiler bakom skyddade ip nr, mycket intressant… 😉 Jag får låta dom hållas… Ingen ide att lägga så mycket som en sekund till på dom. Jag kommer fortsättningsvis ignorera helt. Vänta ska du se, inom en vecka så är det också helt fel 😉 Hur jag än gör så är dart fel… kram och gonatt.
Hej. Vill bara säga att jag sällan kommenterar din blogg, så min IP-adress förekommer inte ofta alls. Jag är inte en av de 7 läsare som skiver om och om igen. Vill bara att allt ska vara korrekt. Har dock kommenterat detta inlägg vid några tillfällen.
Helt otroligt 😂 Jag väljer att skratta åt det, dom kan liksom inte må så bra. Förstår att du som får den ena knäppa grejen efter den andra har svårare. Kram
Lägg ingen energi på att svara på deras elaka kommentarer och påhopp!
Du är grym!💕
Tack fina <3
Hej My ! Jag upplever att du svarar jättetrevligt.Det märks väldigt tydligt att det är samma person/personer som skriver dessa elaka kommentarer till dig. Deras enda syfte är ju att du ska må dåligt.Försök att inte bry dig.Fattar att det är svårt,men försök . Ta nu hand om dig och stort lycka till med din PT utbildning. Är övertygad om att det kommer gå jättebra för dig.
Tack Helena ? Fullt fokus nu inför provet… Kram
Hej My ! Jag upplever att du svarar jättetrevligt.Det märks väldigt tydligt att det är samma person/personer som skriver dessa elaka kommentarer till dig. Deras enda syfte är ju att du ska må dåligt.Försök att inte bry dig.Fattar att det är svårt,men försök . Ta nu hand om dig och stort lycka till med din PT utbildning. Är övertygad om att det kommer gå jättebra för dig.
Tack Helena 🙂 Fullt fokus nu inför provet… Kram
My, du som alla andra har rätt att brinna av när du blir ”nog trampad på”. Strunta i trollpackorna.
Kram
My, du som alla andra har rätt att brinna av när du blir ”nog trampad på”. Strunta i trollpackorna.
Kram
My – Är det sant att det var du som skickade extremt skrämmande hotbrev till Johanna som sedan verifierades från dig med hårtester och allt? Om inte så ber jag om ursäkt för inlägget. Om det var så, så ja då förstår jag varför du inte längre är ”medlem”.
Nej, det är givetvis inte sant… Finns det ens ett brev?
My – Är det sant att det var du som skickade extremt skrämmande hotbrev till Johanna som sedan verifierades från dig med hårtester och allt? Om inte så ber jag om ursäkt för inlägget. Om det var så, så ja då förstår jag varför du inte längre är ”medlem”.
Nej, det är givetvis inte sant… Finns det ens ett brev?